Notat e lojtarëve në ndeshjen mes Francës e Danimarkës, Mbappe më i miri

Futboll

Notat e lojtarëve në ndeshjen mes Francës e Danimarkës, Mbappe më i miri

Më: 26 nëntor 2022 Në ora: 20:45
Kylian Mbappe

Kampioni botëror ka siguruar kualifikimin tutje në Kampionatin Botëror “Katar 2022”.

Kombëtarja e Francës e ka mposhtur sot atë të Danimarkës me rezultat të ngushtë 2:1.

Fillimisht, rezultatin i pari e zhbllokoi Kylian Mbappe, i cili kaloi Francën në epërsi në minutën e 61’ të ndeshjes.

Epërsi e francezëve zgjati vetëm shtatë minuta, pasi që Danimarka e barazoi rezultatin në 1:1 në minutën e 68’ përmes golit të Andreas Christensen.

Ndërkaq, katër minuta para fundit të ndeshjes, respektivisht në minutën e 86’, Kylian Mbappe shënon golin e dytë personal të ndeshjes, dhe golin e fitores për Francën, duke vulosur rezultatin final në 2:1.

Më i miri i ndeshjes padyshim që ishte Kylian Mbappe, i cili u vlerësua me notën 8.8, kurse më i dalluari te Danimarka ishte mbrojtësi Andreas Christensen me notën 7.2.

Më poshtë i gjeni statistikat e ndeshjes dhe notat e lojtarëve në ndeshjen Francë-Danimarkë.

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat