Regragui nuk pyet për dëmtime

Futboll

Regragui nuk pyet për dëmtime

Më: 27 nëntor 2022 Në ora: 13:26
Regragui nuk pyet për dëmtime

Belgjik-Marok do të ndeshen këtë të dielë për raundin e dytë të fazës së grupeve në Kupën e Botës Katar 2022.

Belgët vijnë në këtë përballjes pas fitores ndaj Kanadasë dhe do tentojnë që të marrin 3 pikë edhe ndaj Marokut në mënyrë që të sigurojnë automatikisht fazën tjetër të Botërorit.

Nga ana tjetër Maroku kërkon fitoren e parë dhe njëkohësisht mundësinë për të vijuar më tej këtë rrugëtim.

Përtej dëmtimeve, ashtu edhe siç deklaroi në prag të kësaj sfide trajneri Regragui do të aktivizojë nga minuat e parë edhe Hakimin edhe Mazraoui.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat