Shuplaka dhe ofendime pas eliminimit nga Kupa e Botës, shpërthejnë

Futboll

Shuplaka dhe ofendime pas eliminimit nga Kupa e Botës, shpërthejnë

Më: 5 dhjetor 2022 Në ora: 22:55
Meksika

Shuplaka dhe ofendime pas eliminimit nga Kupa e Botës, shpërthejnë protestat.

Një pritje aspak e ngrohtë për trajnerin e Meksikës, Tata Martinon, pas kthimit nga Katari.

Pavarësisht dorëheqjes së paralajmëruar, tifozët meksikanë dhe i gjithë populli nuk kanë arritur të qetësojnë instinktet dhe zemërimin e tyre. 

Në aeroport, tashmë ish-trajneri meksikan është sulmuar verbalisht nga shumë mbështetës. “Hajduti”, “Shakaja më e madhe e Meksikës”, “Rënia jonë”.

Një pritje vërtet e ashpër, që ka shtangur edhe vetë trajnerin Martino, i cili u shfaq i penduar dhe i shokuar.

Mediat meksikane bëjnë me dije, së në këtë  vorbull u përfshi edhe  deputeti Norberto Skoponi i cili u përball verbalisht me  një fans duke i dhënë një shuplakë këtij të fundit që po ofendonte trajnerin që drejtoi Meksikën në Botëror.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat