Real Madridi, pa 2 yjet kryesore në Kupën e Botës për klube

Futboll

Real Madridi, pa 2 yjet kryesore në Kupën e Botës për klube

Më: 7 shkurt 2023 Në ora: 11:27
Benzema

Real Madrid ka publikuar listën për Kupën e Botës për Klube.

Në të nuk kishte vend për dy yjet si Karim Benzema dhe Tibo Kurtau.

Në total, “Klubi Mbretëror” do të dërgojë 22 lojtarë në kryeqytetin e Marokut, Rabati.

Më herët u bë e ditur se Benzema dhe Kurtua për shkak të lëndimeve do të mungojnë në ndeshjen gjysmëfinale të turneut kundër klubit egjiptian Al-Ahly nga Kajro, por ata mund të luajnë në finalen e turneut nëse klubi madrilen arrin atje.

Portierë: Lunin, Lopez, Canizares.

Mbrojtës: Alaba, Carvajal, Vallejo, Nacho, Odriozola, Rudiger, Marvel.

Mesfushorët: Kroos, Modric, Camavinga, Valverde, Tchuameni, Ceballos, Martin, Arribas.

Sulmues: Asensio, Vinicius Junior, Rodrigo, Diaz.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat