Al Nassr nuk dëshiron të ndalet vetëm me Ronaldon

Futboll

Al Nassr nuk dëshiron të ndalet vetëm me Ronaldon

Më: 7 shkurt 2023 Në ora: 12:00
Al Nassr nuk dëshiron të ndalet vetëm me Ronaldon

Al Nassr këmbëngul për Busquets. Sipas “Mundo Deportivo”, skuadra saudite i ofron 36 milionë euro neto mesfushorit të Barcelonës për dy sezone.

Një ofertë marramendëse që konfirmon gjendjen e euforisë që po përjeton futbolli saudit. Në thelb, oferta, siç raportohet nga Spanja, është një letër boshe sepse Al Nassr do të pranonte nëse Busquets kërkon një kontratë më të shkurtër.

Klubi spanjoll është i vendosur të vazhdojë me të.

Xavi e konsideron atë lojtar kyç dhe Mateu Alemany, drejtori sportiv, siguroi këtë të dielë se ai është një lojtar i rëndësishëm për Barcelonën.

Al Nassr, që pas transferimit historik të Cristiano Ronaldos, u është vënë nga pas disa lojtarëve me emër botërorë, ku sauditët kërkojnë të forcojnë ekipin e tyre me lojtarë të elitave.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat