Finalja e Kupës së Botës për klube, gjithçka që duhet të dini për përballjen mes Realit dhe Al Hilal

Futboll

Finalja e Kupës së Botës për klube, gjithçka që duhet të dini për përballjen mes Realit dhe Al Hilal

Më: 8 shkurt 2023 Në ora: 22:56
Foto ilustrim

Me fitoren e sotme nda skuadrës së Al Ahlyt, Real Madridi e siguroi biletën e fundit drejt finales së Kupës së Botës për klube.

Reali e mposhti lehtësisht skuadrën e Al Ahlyt me shifrat 4:1, ndërsa tani në finale do të përballet me skuadrën e Al Hilal.

Kjo përballje do të zhvillohet të shtunën, respektivisht më datën 11 të këtij muaji.

Stadiumi “Moulay Abdallah” në Rabat do të jetë nikoqir i finales mes Realit dhe Al Hilal, e cila do të zhvillohet të shtunën me fillim nga ora 20:00.

Ndërkaq, pavarësisht humbjes sot, Al Ahly do të përballet me skuadrën e Flamengos, për të përcaktuar se kush e zë vendin e tretë në këtë garë.

Edhe kjo ndeshje zhvillohet këtë të shtune por me fillim nga ora 16:30, po në të njëjtin stadium se ku do të zhvillohet ndeshja mes Realit dhe Al Hilal.

E shtune (11.02.2023)

Finalja e Kupës së Botës/20:00 Real Madrid – Al Hilal (Stadiumi Moulay Abdallah)

Ndeshja për vend të tretë/16:30 Al Ahly – Flamengo (Stadiumi Moulay Abdallah)

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat