Kanavaro, trajneri i ri i Udinezes

Futboll

Kanavaro, trajneri i ri i Udinezes

Më: 21 prill 2024 Në ora: 19:55
Kanavaro

Fabio Kanavaro do të jetë trajneri i ri i Udinezes.

Fituesi i Topit të Artë në 2006-ën, pas rreth një viti nga momenti kur u shkarkua nga stoli i Beneventos, është rikthyer si teknik si Udinezes.

Kanavaro do të jetë pasuesi i Gabriele Çofit, i cili mori drejtimin e klubit friulan vetëm pak muaj më parë pas largimit të Sotil.

Në garë për stolin bardhezi ishin edhe emra si Reja, Sempliçi dhe Stramaçoni.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat