Trepça përforcohet me një lojtar nga Tunizia

Hendboll

Trepça përforcohet me një lojtar nga Tunizia

Nga: K. G. Më: 8 shtator 2022 Në ora: 22:55
Kryetari i klubit, Bujar Istrefi, ka prezantuar lojtarin

Trepça e Mitrovicës ka synime të mëdha për edicionin e ri në elitën e hendbollit të Kosovës, e cila kërkon të jetë në garë për dy trofetë.

Mitrovicasit përforcohen me hendbollistin nga Tunizia, Yassine Ben Jouida.

Kryetari i klubit, Bujar Istrefi, ka prezantuar lojtarin.

“Yassine Ben Jouida lojtar i Trepçës. 

Tuniziani ka arritur sot në Mitrovicë. Jouida ka ardhur si përforcimi i parë i huaj për këtë edicion.

Ne synojmë qe në këtë vit të jemi arrë e fortë në ligën tonë, përveç tunizianit do të ketë edhe lojtarë tjerë të huaj për këtë sezon”, njofton KH Trepça.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat