Urdhri “Hero i Kosovës” i ndahet Malush Ahmetit - Bota Sot
Urdhri “Hero i Kosovës” i ndahet Malush Ahmetit

Kosova

E shtunë, 20 tetor 2018

Urdhri “Hero i Kosovës” i ndahet Malush Ahmetit

Nga: A.M. Më: 15 maj 2018 Në ora: 17:34
Pamje nga takimi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka ndarë urdhrin “Hero i Kosovës” dëshmorit Malush Ahmeti.

Ai ka shkruar në Facebook se Malush Ahmetin do ta kujtojmë gjithmonë si njëri të sinqertë, me integritet të lartë dhe të palëkundur në luftën për liri dhe pavarësi. 

Postimi i plotë:

Dëshmorit Malush Ahmeti, në 19 vjetorin e rënies i ndava urdhrin “Hero i Kosovës”. Malushi ishte i vendosur, i guximshëm dhe i kompletuar si luftëtar i lirisë. Do ta kujtojmë gjithmonë si njëri të sinqertë, me integritet të lartë dhe të palëkundur në luftën për liri dhe pavarësi. HTH

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test