​Haradinaj kujton heroinën Mervete Maksutaj: Shembull i përjetshëm i veprimt guximtar për liri

Lajme

​Haradinaj kujton heroinën Mervete Maksutaj: Shembull i përjetshëm i veprimt guximtar për liri

Më: 4 dhjetor 2022 Në ora: 09:59
Ramush HaradinajKryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka kujtuar heroinën e Kosovës, Mervete Maksutaj në përvjetorin e përjetësimit të saj.

Përmes një postimi në Facebook, Haradinaj ka thënë se heroina Mervete Maksutaj mbetet shembull i përjetshëm i veprimit guximntar për liri.

”Heroina Mervete Maksutaj, shembull i përjetshëm i veprimit guximtar për liri!”, ka shkruar Haradinaj.

(fjalimi në vitin 2021, në inaugurimin e shtatores së heroinës në Pejë)

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat