Dje 17 shkelje të orës policore dhe 511 gjoba për mosmbajtje të maskave

Maqedonia

Dje 17 shkelje të orës policore dhe 511 gjoba për mosmbajtje të maskave

Më: 16 prill 2021 Në ora: 12:22
Ilustrim

Ministria e Punëve të Brendshme në Maqedoni njofton se ka vazhduar me aktivitetet për zbatimin e masave për mbrojtje nga coronavirusi.

Nga kjo ministri thonë se mbrëmë janë konstatuar 17 shkelje të orës policore. 

Ndërsa janë dhënë edhe 511 gjoba për mosmbajtje të maskës mbrojtëse.

MPB ju bën thirrje qytetarëve që t’i respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria, për parandalimin e COVID-19.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat