Zaev për Rashkovskin: U vërtetua edhe një herë se nuk ka të paprekshëm, ligjet vlejnë për të gjithë

Maqedonia

Zaev për Rashkovskin: U vërtetua edhe një herë se nuk ka të paprekshëm, ligjet vlejnë për të gjithë

Më: 16 prill 2021 Në ora: 16:40
Zoran Zaev

“Është konfirmuar edhe një herë se nuk ka të paprekshëm. Ligjet zbatohen në mënyrë të barabartë për të gjithë”, tha Kryeministri Zoran Zaev, duke iu përgjigjur në pyetjen e gazetarëve se si ai komentoi rastin e arrestimit të ish-Sekretarit të Përgjithshëm të Qeverisë, Dragi Rashkovski.

Sipas tij, prezumimi i pafajësisë duhet të respektohet.

“Sekretari i përgjithshëm aktual i qeverisë ka dorëzuar të gjitha të dhënat e prokurimit tek Prokuroria Publike. Ne nuk duhet të dënojmë askënd, nëse nuk vërtetohet, unë gjithmonë i kam trajtuar të gjithë kështu. Gjykata do të vendosë për fajin e kujt është dhe nëse ka faj”, tha Zaev.

Siç thotë Kryeministri, Rashkovski krijoi një siste, softueri i tij nuk është në Ministrinë e Brendshme.

“Mesazhi është i rëndësishëm: Të gjithë do të mbajnë përgjegjësi për atë që kanë gabuar. Në parim, unë qëndroj prapa provave, nuk qëndroj prapa Rashkovskit”, përfundoi Kryeministri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat