Zaev uron kancelarin e ri gjerman: Besoj se partneriteti mes Gjermanisë dhe Maqedonisë së Veriut do të intensifikohet

Maqedonia

Zaev uron kancelarin e ri gjerman: Besoj se partneriteti mes Gjermanisë dhe Maqedonisë së Veriut do të intensifikohet

Më: 8 dhjetor 2021 Në ora: 17:22
Zoran Zaev

Kryeministri Zoran Zaev ka uruar kancelarin e sapozgjedhur gjerman Olaf Scholz.

“Urime të sinqerta për kancelarin e ri gjerman, socialdemokratin Olaf Scholz.

Vitet e fundit kemi thelluar bashkëpunimin tonë me Gjermaninë, si partneri ynë i ndershëm dhe strategjik.

Besoj se partneriteti mes Gjermanisë dhe Maqedonisë së Veriut do të intensifikohet dhe përmirësohet”, ka shkruar kryeministri Zaev në “Twitter”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat