Shqiptohen 167 masa në Shkup, 53 për tejkalim të shpejtësisë

Maqedonia

Shqiptohen 167 masa në Shkup, 53 për tejkalim të shpejtësisë

Më: 18 gusht 2022 Në ora: 11:06
Foto ilustrim

MPB njofton se dje ka vazhduar me kontrollet e intensfikuara në komunikacionit, me çka në territorin e Shkupit ka shqiptuar 167 masa.

“Në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 167 masa, nga të cilat 53 masa për tejkalim të shpejtësisë, 13 masa për drejtim automjetit pa patentë shofer, 14 masa për kundërvajtje nga drejtuesit e motoçikletave.

Shtatë masa janë vendosur për përdorimin e celularit, nëntë masa për parakalime të paligjshme…”, njoftojnë nga MPB.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat