Mickoski për blerjen e gazit nga Serbia: Skenari im është më i mirë dhe më i qëndrueshëm

Maqedonia

Mickoski për blerjen e gazit nga Serbia: Skenari im është më i mirë dhe më i qëndrueshëm

Më: 28 shtator 2022 Në ora: 20:01
Hristijan Mickoski

Kemi bërë një skenar që do t’i mundësojë biznesit të përdorë energji që është dy herë më e lirë. Energjia elektrike e prodhuar, e cila do të jetë e destinuar për ekonominë, do të jetë të paktën dy herë më e lirë se ajo aktuale. Ne jemi në kërkim të një impianti zëvendësues, i cili është TE-TO. Ne kemi kontakte, nëse ka interes në Qeveri. Këta janë njerëz me të cilët kemi folur. Nuk janë kontaktuar personat që nënkuptojnë diçka në Evropë, tha kreu i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski, për ndihmën e ofruar për Qeverinë dhe planin për zbutjen e pasojave të krizës energjetike.

Mickoski për planin e Qeverisë për bashkëpunim dhe furnizim të gazit nga Serbia thotë se “skenari i tij është më i mirë dhe më i qëndrueshëm”.

“Shumë thonë “lëri të qetë, lërini të mbyten”, por kjo nuk është shtetërore. Duhet të dalim si një opozitë e pjekur që ofron zgjidhje. Këto janë tema serioze dhe gjëra serioze dhe duhet t’i jetojmë në vitet e ardhshme.

Ftesa është e hapur, jam gati të ulem të bisedojmë. Ende nuk kam marrë përgjigje”, tha lideri i OBRM-PDUKM-së për “Sitel”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat