Aksident i rëndë në magjistralen Shtip – Dellçevë, lëndohen tre persona

Maqedonia

Aksident i rëndë në magjistralen Shtip – Dellçevë, lëndohen tre persona

Më: 2 tetor 2022 Në ora: 15:39
Foto ilustrim

Tre persona janë lënduar nga të cilët njëri më rëndë në një aksident rrugor mbrëmë në ora 23:55 në magjistralen Shtip – Dellçevë, mes tre automjeteve të udhëtarëve “golf” me targa të Koçanit, të drejtuar nga M.M. (34) nga fshati Obleshevë, “Tiguan” me targa të Koçanit, të drejtuar nga K.J.(27) nga f. Mojanci dhe “Audi A4” me targa të Vinicës, të drejtuar nga B.Gj.(34) nga Vinica.

“Në aksident, lëndime të rënda trupore ka marrë shoferi i automjetit të udhëtarëve “Golf” M.M, ndërsa bashkudhëtarët automjetin “Tiguan” S.J.(51) dhe ZH.J.(47), të dy nga f. Mojanci kanë marrë lëndime të lehta trupore, të konstatuara nga mjeku në Spitalin e përgjithshëm-Koçan”, theksojnë nga MPB-ja.

Inspektim në vendin e ngjarjes ka kryer ekipi nga SPB Koçan.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat