Mickoski: Pjesëtarë të MPB-së bashkëpunojnë me grupe kriminele në Haraçinë

Maqedonia

Mickoski: Pjesëtarë të MPB-së bashkëpunojnë me grupe kriminele në Haraçinë

Më: 3 dhjetor 2022 Në ora: 14:49
Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski

Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski gjatë vizitës së sotme në Butel ka kritikuar MPB-në e udhëhequr nga Oliver Spasovski.

Mickoski tha kriminelë nga Haraçina mbrohen nga Ministria e Punëve të Brendshme.

“Të gjithë e dimë se funksionon në territorin e komunës së Haraçinës dhe që sillen si pronarë të këtij qyteti, ndërsa MPB për atë se kreu i MPB-së është bashkëpunëtor i tyre, janë të pafuqishëm që tu kundërvihen. Këta njerëz, flas për policët, janë në gjendje të pakëndshme, kanë mundur shumë lehtë të jenë viktima të kësaj narko-bande që i gjithë Shkupi e di se kush është, ku jeton dhe si duket”, tha mes tjerash Mickoski.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat