Stop “bullizmit”

Opinione

Stop “bullizmit”

Nga: Agim Vuniqi Më: 10 janar 2021 Në ora: 20:30
Agim Vuniqi

Fjalori tipik Stalinist po zëvendëson atë normal, të njerëzishëm dhe po merr përmasa të gërryerjes së zorrëve, qytetarët e thjeshtë janë zënë në senduic të rrymave ekstreme të bullizmit në politikë.

Kësaj atmosfere ëe padurueshme po i kontribuojnë liderët e papërgjegjshëm politikë, të cilët janë në gjendje të "kallin Romen" për një pozitë pushteti.

Ata nuk janë të vetëdijshëm që me fjalorin e tyre agresiv po i shqetësojnë qytetarët e Kosovës, dhe kjo situatë po merr përmasa shqetësuese të një konfrontimi të brendshëm politik...

Si duket këtë gjendje e ka orkestruar Qeveria në ikje (koalicioni) për të larguar vëmendjen e qytetarëve nga dëmet politike të marrëveshjes për vjeljen e buxhetit.

Ndërsa MPJ ka futur faktorin shqiptar dhe Kosovën para bankrotimit politik dhe diplomatik...

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat