Me shkas… e keqja mbetet e keqe edhe kur fiton edhe kur humbë!

Opinione

Me shkas… e keqja mbetet e keqe edhe kur fiton edhe kur humbë!

Nga: Dr. Reshat NURBOJA Më: 19 tetor 2021 Në ora: 17:40
Dr. Reshat Nurboja

Nuk e kisha ndërmend me komentu fitoren e këtij sinqerisht tuajit, por meqenëse disa miq e sidomos ddisa myhyb, argatë të fituesit po me pyesin publikisht e edhe në msg pse nuk po ia uroj fitoren dhe a jam gjallë po ju tregoj se jam gjallë dhe arsyen pse nuk e uroj fitoren. arsyeja mendoj se ka fituar e keqja qeverisese....Mendoj në të keqen institucionale e shoqërore e kursesi jo personale te fituesit të zgjedhjeve...

Kjo është arsyeja e JO URIMIT:

Nuk mund të ia uroj fitoren dikujt që ka qenë lobuesi dhe insistuesi më i madh i faljes së 8229 hektarëve të territorit të Pejës e të Kosovës, Malit të Zi...

Image
Foto: I mençuri, Sinqërisht i juaji GM, kryetari i Pejës thotë se kështu është kufiri i Pejës me Plavën e i Kosovës me Malin e Zi sipas katastres dhe Kosova nuk humb asnjë millimetër territor Non Sens. Nëse e gjen ndonjë fakt Sinqërisht i juaji GM se kështu sipas katastrit të Pejës është kufiri i Pejës- Kosovës me Malin e Zi unë do t’i kërkoj falje dhe publikisht do të deklarohem e pranoj se jam analfabet dhe i çmendur.

...me demarkacionin e ri Kosova jo vetëm që humbet tokë por shqiptarëve në përgjithësi dhe banorëve e pronarëve të tokave të tyre u bëhet një padrejtësi historike e pandodhur ndonjëherë. (Ymer Muhaxheri)

Nuk mund t'ia uroj fitoren dikujt që ka mashtruar e është tallur me Pejen e qytetarët e saj plot 8 vite me projektin Borea…

Image
Nëshkrimi i draft-kontratës për projektin “Borea” nga kryetari Gazmend Muhaxheri.

 

Nuk mund t'ia uroj fitoren dikujt që për kerre të komunës, benzin, mirëmbajtje e vaj ka shpenzuar 2 milion e 100 mijë euro e mbi 300 mijë euro në dreka e darka e Ambulantat shendetsore nuk kanë medikamente e mjete elementare mjaftueshëm për ofrimin e sherbimeve shendetësore, siq janë p.sh.: shiringa, gaza sterile, serum kundër kafshimit të gjarpërit, infuzione, termometra për matjen e temperaturës fëmijëve,,,Gjegjësisht, nuk kanë as medikamentet më elementare për ofruar ndihmen e parë pacientëve...

Nuk mund t'ia uroj dikujt fitoren që asfalton e rregullon rrugë jo cilësore të cilat pas 2 -3 muajëve marrin kësi gjendje, (shih fotot)

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat