Në moton e një të vërtete

Opinione

Në moton e një të vërtete

Nga: Bahtir Hamza Më: 24 tetor 2021 Në ora: 13:15
Bahtir Hamza

Shqiptarët e shqipërisë dhe monopoli i tyre për t'u pasuruar për t'u pasuruar i shesin vajzat e tyre në Serbi në Rashkë e në qytet të tjera të Serbisë.

Ky rrjet tregtar me gratë shqiptare tregon dinamikën e vetë shqiptarëve, të cilët përmbushin dëshirat e serbëve dhe vendosmërinë për të jetuar me ta dhe çfarë duhet të bëjnë serbët me shqiptarët e Shqipërisë që janë të ngarkuar me politikën dhe ekonominë me platformën politike " Ballkani i hapur” që shqiptarët e gjorë të pasurohen duke shitur vajzat e tyre të serbët për standarde jetese me elementë kriminalë shqiptarë.

Sot në Shqipëri, Shkodër, Tropojë, Peshkopi, Dibër, Lushnje, Tiranë, Elbasan, Firi, Korçë, Vlorë, Gjirokastër, ka më shumë se pesë shoqata të tilla që kërkojnë vajza të zgjedhura që nuk përballen as me dhunë në familje as Nuk ka dhunë fizike ose terror nga burrat komplet idiotë që janë idiotë shqiptarë dhe vazjatë e tyre nuk janë përdorues droge dhe që janë vajza të bukura dhe janë gra të veja.

Por tani në sistemin politik të Edi Ramese, "Ballkani i Hapur" se shumë shqiptarë janë ata që i përkasin grupeve të shumta kriminale dhe etnike shqiptare, dhe për t'u ndjekur nga ky besim i ekonomisë tregtare se vetë shqiptarët ndryshojnë jetën e tyre në një masë të madhe, detyrimisht përmes shitjes së vajzave të tyre si në fshatra ashtu edhe në qytetet ku jetojnë shqiptarët që vetë shqiptarët po zhvillojnë funksionimin e këtyre shoqatave.

Përveç shqiptarëve në Serbi, shqiptarë ka edhe në Bosnje, Hercegovinë, Mal të Zi, Maqedoni, Shqipëri dhe Kosovë, veçanërisht në VERI të Motrovicës ku ky aktivitet kriminal kryhet në bashkëpunim me shqiptarët dhe zonjën Vera, nga Shkodra, tashmë banuese, në Tiranë dhe që njihet nga serbët që kanë shoqatën e tyre dhe bëjnë martesa me para duke mbledhur serbët me hajdutët e tyre me bizneset e tyre të drogës dhe, dyqanet e tyre Barrnatore si Barrnatore Private edhe në Prishtinë me Besnikët e tyre, për të aktivizuar serbët për blerjen e grave të bukura. dhe vajzave në Shqipëri.

Serbët gjithashtu u kanë borxh serbëve për blerjen e grave shqiptare në Shqipëri, sepse serbët paguajnë shuma të mëdha parash. nga 5 mijë euro deri në 30 mijë euro për një grua dhe çmimi i gruas varet nga mosha e gruas, dhe takimi i tyre bëhet me ftesa tradicionale të serbëve në Bosnje, Hercegovinë në Mal të Zi, në Serbi, ftesa e të cilëve forcon gratë shqiptare në Shqipëri dhe, se femrat e organizuara nga Shqipëria e kanë autobusin e kompanisë “LASTA” pa pagesë, që serbët paguajnë edhe rrugën – Autobus, që femrat shqiptare të vijnë në vendin e duhur për të zgjedhur meshkujt serbë për martesë. Provat shikoni këtë video, dhe shumë të tjera si kjo,…

Kjo tregti i tregon vetë shqiptarëve se nga shitja e vajzave të tyre ata kanë përfitime të mëdha se kjo bazë është loja me veprimtari kriminale që është vepër penale si vepër penale totale për serbët por që bëhet me dëshirën e shqiptarëve për t'u pasuruar nga serbët për qytetërimin dhe emancipimin e femrës shqiptare me të huajt për të mos u izoluar në shtëpi nga idiotët e tyre meshkuj në Shqipëri.

Shqiptarët që jetojnë në qytetet shqiptare që jetojnë në Shqipëri të cilët vijnë gjithashtu në Tiranë dhe janë banorë të Tiranës me një pikë takimi në KAMZA, në restorantin “Motel” i një profesori arti nga Dibra, i cili ka besimin e restorantit "Motel "privat këtu në Kamëz - Tiranë, Shqipëri. Këtu shqiptarët janë të ftuar të pasurohen në avancimin e miqësisë me serbët që shitën vajzat e tyre të mëdha apo të vogla, të vjetra apo të reja, por në këtë përkufizim, janë kushtet që burrat serbë të përmbushin dëshirat dhe kriteret e gruas dhe prindërve të saj dhe kështu mashkulli serbi, i cili blen një grua, pasuron mikun e tyre shqiptar dhe,ia plotëson të gjitha dëshirat gruasë shqiptare duke i plotësua të gjitha deshirate dhe punët familjare në familjen serbe. Kjo bëhet në mënyrë miqësore duke folur me familjet e grave shqiptare dhe burrave serbë në mënyrë tradicionale.

Pasi autobusi i pasagjerëve "LASTA" nga Beogradi ishte i parkuar para restorantit,"MOTEL" dhe, gazetarëve D.H dhe S.M, pyeten profesorin Pranar të restorantit “Motel”në Kamëz për këtë pikë takimi, ai u përgjigj: "Dua të theksoj se është restoranti" Moteli "është besnikëri dhe besnesi im, sepse këtu vijnë njerëz të ndryshëm për të pushuar dhe për të fjetur rehat, por kjo është dëshira e shqiptarëve në sistemin e transformimit demokratik që shqiptarët të pasurohen me serbët dhe nga këtu në Kamz, është mikpritja për të bërë miqësi me serbët si tendencë për të shitur vajza shqiptare tek të huajt, kjo është për pasuri personale” përfundon pranari i resotoarn nga Dibra.

Image

Për këtë aktivitet miqësor dhe politik "Open Ballkan" i kryeministrit Edi Rama, i Shqipërisë me idenë e tij "Ballkani i hapur" të premten në fund dhe të shtunën u dha një emision televiziv, në televizionin e artë gjerman dhe në televizionin francez. , - "Fokus", ku shfaqen serbët dhe malazezët, shfaqen me traditën e tyre për të promovuar martesat shqiptare të grave shqiptare me burra serbë dhe për të bërë të njohur nismën dhe miqësin e tyre, për të çuar përpara shqiptarët në politikë me personalitete politike shqiptare si Edi Ramen, dhe në këto emisone televizive tregohet një përzierje të politikës serbo-shqiptare e cila është pjesë përbërëse e shqiptarëve dhe serbëve. Ndërsa televizioni rus TVRUS tha se: “Bashkimi Evropian duhet ta quajë këtë miqësi një lëvizje demokratike mirësi për shqiptarët për të përmirësuar kushtet e mënyrës së tyre të jetesës dhe për të bërë miq me të afërmit e tyre serbë. ”!!!

Kjo nismë ka lindur nga politika e Fatos Nanos, që nga viti 1997 dhe vazhdon me Partinë Socialiste të Shqipërisë (PPSH) deri më sot Edi Rames, 2021 dhe vazhdon në interes të serbëve që interesi i serbëve është i madh për të blerë femra të bukura shqiptare nga Shqipëria.

Kjo nismë është e rëndësishme për politikën serbe dhe për serbët në nivel demokratik që të hapin rrugën e tyre evropiane dhe vetë Evropa të njohë miqësinë shqiptaro-serbe, që serbët me magjinë e tyre të zezë, për miqësin etyre hedhin ujë në pragun e shtëpive të shqiptarëve dhe në dyert e hyrjes të shqiptarëve dhe pastaj të hedhin para, para, para.

Miku i tyre shqiptar është i kënaqur me paratë e serbit nga shitja e vajzesë se vet si femerë shqiptare dhe, sigurisht është një mirëseardhje për shqiptarët që përmbushin dëshirat e serbëve.

Kjo është dëshmi se shqiptarët në çdo cep të Shqipërisë nuk janë njerëz apo shqiptarë, hiq se hiq dhe, dihet se kësi shqiptaro - horra e të tillë poletikaj idiotësh, Shqipëria ka pasur çdo herë që nga viti 1389 dhe, iu kanë nënshtruar çdo kapele të formës së strukturës komanduese politike dhe,për robërinë e vetë shqiptarëve

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat