Big Brother-vitrinë e shtëpisë publike a perversion popullor?

Opinione

Big Brother-vitrinë e shtëpisë publike a perversion popullor?

Nga: Gani Mehmetaj Më: 4 dhjetor 2021 Në ora: 10:05
Gani Mehmetaj

Kur kalova për herë të parë pranë një vitrine të shtëpisë publike, në Stacionin e trenit në Bruksel me 1992, u habita dhe u skandalizova njëkohësisht. Vajza e re, lakuriq, ekspozonte hiret e veta në vitrinë mu si ekspozohej malli në cilëndo vitrinë të qytetit.

Big Brother ma kujtoi vitrinën e shtëpisë publike në Bruksel, por në transmetim të drejtpërdrejtë, “live” për milion burra e gra shqiptare.

Kjo vitrinë është futur në çdo shtëpi shqiptare, herë si vitrinë islamike me falje e namaz, herë si pamje perverse të ngërthimit intim, ndërsa shqiptarët ia kanë hapur sytë vitrinës për të parë intimitetet e burrit e të gruas në shtrat mu si ata që shihnin dikur fshehtas në parkun e qytetit a prapa ndonjë lisi në mal.

Ata që shihnin çiftet në park, i quanim voajerist pervers, të sëmurë mental.

Po shqiptarët, që ndjekin intimitetet në vitrinën televizive të Big Brother, janë pervers a të sëmurë mental?

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat