Dje u shua Nana e Bardhyl Ajetit, Nexharije Ajeti!

Opinione

Dje u shua Nana e Bardhyl Ajetit, Nexharije Ajeti!

Nga: Fatmir Bajraj Më: 14 maj 2022 Në ora: 21:04
Nexharije Ajeti

Nana e martirit të demokracisë dhe fjalës së lirë, z.Bardhyl Ajeti, dje u dha fund vuajtjeve, mallit dhe dhëmbjës së pashuar për të birin e atentatuar ; pa hak, pa gjyq dhe n'pabesi !

Ajo u largua nga kjo botë, me "PIKË" në zëmër : Nuk i pa prapa grillave vrasësit e Bardhylit !

Nexharija Ajeti, e mori me vete "zhigun" që i kishte përvëluar zëmrën e djegë shpirtin për t'birin, Bardhyl Ajeti !

Ofshama, lotët dhe mallkimi saj deri n'grahamën e fundit të jetës, do bijnë mbi urdhëdhënësit, ekzekutorët dhe organët e Drejtësisë.

Bardhylin e vrau SHIK-u, i instaluar & sofistikuar në organet e rendit (PK), në ato të ndjekjes dhe akuzës deri të gjyqësori dhe Misionet ndërkombëtare për Rend e Ligj !

Bardhyli ishte atentatuar për fjalën e lirë, e cila ishte halë në sy e fallangave të krimit të cilat synonin me çdo kusht dhe  çdo çmim pushtetin.

Gjykata Speciale, duhet të zbardhë vrasjen e Bardhylit dhe shumë atdhetarëve tjerë si vrasje politike, të ekzekutuar nga e njëjta ndërrmarrje kriminale dhe për t'njëjtat motive, pjesë e së cilës sot janë të akuzuarit e Gjykatës Speciale me seli në Hagë !

Zbardhja dhe ndëshkimi i kriminelëve nga Drejtësia, mundëson prehjën e qetë të viktimave dhe të vetë Nanës së Bardhyl Ajetit, znj. Nexharije Ajeti !

Shpirti saj i përvuajtur e i përvëluar, u prehtë n'paqën e amshuar të parajsës, amin !

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat