Na keni lodhur

Opinione

Na keni lodhur

Nga: Sulejman Mehazi Më: 4 qershor 2022 Në ora: 13:00
Sulejman Mehazi

- Na keni lodhur me kombin e me genjeshtrat tuaja 30 vjeçare; 

- Na keni lodhur me NATO, BE e SHBA;

- Na keni lodhur me ekonominë tuaj të prapshtê sa që do jemi agjërueshëm gjatë tërë vitit;

- Na keni lodhur të mos rrimë në vendlindjen tonë e të ikim sa më shpejtë kah sytë këmbët 

që mos t'ju shohim kurrë juve 

që e udhëheqni shtetin;

- Na keni lodhur psikikisht e shpirtrisht sa që jetën tonë e keni bërë gropë xhehenemi;

- Na keni lodhur e frikësuar aq shumë sa që na keni larguar dhe prej grave tona për të mos bërë më shumë se një apo dy fëmijë;

- Na keni lodhur me budallallëqet premtuese politike, do bëjmë atë e do bëjmë këtë 

e kurrgjë s'jeni duke bërë;

- Na keni lodhur e lodhur, 

të neveritshëm jeni bërë, 

a kuptoni a jo?!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat