Edhe sot, si dje!

Opinione

Edhe sot, si dje!

Nga: Petrit Dibrani Më: 6 qershor 2022 Në ora: 20:26
Petrit Dibrani

Tradhtarët po shpërblehen.

Me “kompani” para luftës dhe me “tendera”, pas luftës!

Athua - (ATA) që kishin kompani dhe operuan, punuan para luftës, ishin JASHTËTOKËSOR, apo BASHKËPUNËTOR?!

Ishin dhe janë njerëz, sikurse t’gjithë ne.

Vetëm se; ata ishin, servil bashkëpunëtor dhe PUTHADOR të regjimit fashist, gjenocidial barbar, serb.

Edhe sot, si dje!

Të njejtët, shpërblehen.

Ndërsa PATRIOTËT, injorohen, përbuzen dhe nënçmohen!

 

Mjerisht njejtë edhe sot!

 

Paturpësisht, katërcipërisht, familjarët e dëshmorëve të lirisë, invalidëve të luftës dhe atyre që dhanë, gjithçka për lirinë e Atdheut të përbashkët:

Injorohen,

përbuzen,

diferencohen,

nënçmohen....

Servilët bashkëpunëtor,

lëpirës të këpucëve dje dhe sot, puthador!

Servilët i’u ngjajnë, miqve!

Sikurse ujqërit, qenve.

Një thënje e cila përdoret, qysh shekuj më parë:

Qengji i butë pi dy, nëna!

E keni dëgjuar, këtë thënjen e re.

SERVILI e pi, gjithë kopenë!

 

Mos harroni...

Ata t’cilët, janë lajkatarë, dinë edhe shumë mirë të shpifin!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat