Hienat politike kundër Kurtit

Opinione

Hienat politike kundër Kurtit

Nga: Sulejman Mehazi Më: 17 gusht 2022 Në ora: 17:36
Sulejman Mehazi

- Armiku numër një i kryeministrit të Kosovës është vetë BE-ja që qytetarëve të Kosovës jo që nuk ju japin, më të rëndomtën, liberalizim e vizave, por BE-ja, qëllimisht, nuk lejon pesë shtetet që janë në gjirin e saj ta njohin Kosovën: Spanja, Sllovakia, Romania, Greqia dhe Qipro-ja, që armiqësia e BE-së ndaj Kosovës të jetë më e madhe, ata,  si të deleguar të dialogut me Serbinë kanë zgjedhur Borrelin e Spanjës dhe Lajçakun e Sllovakisë, shtete që nuk e njohin Kosovën.

- Armik i Albin Kurtit jashtë Kosovës është edhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiqi, me Kosovën brenda kushtetutës serbe, pastaj Vuçiqi sulmon me asociacionet serbe politike-juridike brenda Kosovës dhe me Ballkanin e Hapur;

- Armiku numër dy i Kurtiti jashtë Kosovës është edhe vëllai i tij i Shqipërisë, Edi Rama, që ka lidhur kurorë politike me Vuçiqin me anë të Ballkanit të Hapur;

- Armiku numër tre i Albin Kurtit jashtë Kosovës është edhe kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviqi, i cili anashkalon qeverinë e Kurtit duke u lidhur me Ballkanin e Hapur të Vuçiqit dhe Ramës.

-Armiku numër katër i jashtëm i Albin Kurtit është edhe qeveria e Bosnjë-Hercegovinës që nuk njeh Republikën e Kosovës.

- Ndërsa kundërshtarë politikë ndaj, Albin Kurtit, jashtë Kosovës janë edhe partitë shqiptare të RMV-së në pushtet: BDI-ja, PDSH-ja dhe Alternativa që mundohen ta nënçmojnë partinë e LVV-së së Kurtit për shkak se ua prish projektet e përbashkëta me PDK-në e Hashim Thaçit dhe Ballkanit të Hapur të Vuçiqit dhe Ramës:

- Kurse kundërshtarë politikë të Kurtit brenda Kosovës janë partitë opozitare me bollëk: LDK-ja, PDK-ja, AAK-ja, etj. që si e qysh duan ta gllabërojnë e ta hanë të gjallë kryeministrin e Kosovës, aq sa në bashkëpunim me UDB-en e Serbisë dhe organizatat religjioze e ateiste të shitura kanë futur si problem armiqësor ndaj Albin Kurti edhe ndjenjat e ndjeshme e sensibile të shamisë kundër dhe pro në shkollat e Kosovës.

Armiqtë dhe kundërshtarët politikë të Albin Kurtit, qëllimshëm, ia kanë shtuar edhe një armiqësi plus të rrezikshme të shamisë religjioze.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat