Kampionia olimpike sulmohet me spray gjatë rrugës

Sporti

Kampionia olimpike sulmohet me spray gjatë rrugës

Më: 19 nëntor 2021 Në ora: 11:11
Kampionia olimpike sulmohet me spray gjatë rrugës

Gjimnastja amerikane Sinisa Lee, kampionia olimpike në garëm ekipore “Tokio 2020”, ka qenë viktimë e një sulmi racist në Los Anxhelos, ku ndodhet për të marrë pjesë në emisionin televiziv “Vallëzim me yjet”.

Ka qenë vetë kampionia olimpike që ka denoncuar ngjarjen, kur është sulmuar nga një makinë teksa ishte në rrugë.

“Isha me mikeshat e mia në rrugë dhe po prisnim makinën, kur nga një makinë tjetër më sulmuan me spray djegës në fytyrë.

“Kthehuni nga keni ardhur” na thanë. Isha e inatosur, por s’mund të bëja asgjë, pasi ata u larguan menjëherë”, tha Sunisa Lee, prindërit e së cilës emigruan në Amerikë nga Laos ku dhe është rritur.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat