Dramë, pas debatit babai vret djalin

Sporti

Dramë, pas debatit babai vret djalin

Nga: K.G. Më: 2 dhjetor 2021 Në ora: 18:22
Dramë, pas debatit babai vret djalin

Babai akuzohet për vrasjen e ish-futbollistit të UCF-së, Otis Anderson Jr.

Denise Anderson, nëna e Otis Anderson Jr. (23 vjeçar), iu tha autoriteteve në Jacksonville te Floridas, se një debat për një kafshim qeni çoi në vdekjen e ish-yllit të futbollit të Universitetit Qendror të Floridës.

Ajo tha se sherri fatal filloi kur burri i saj, Otis Anderson Sr., u mërzit pasi u kafshua nga një qen që i përkiste të dashurës së Anderson Jr., sipas raportit të policisë.

Debati është përshkallëzuar dhe babai ka nxjerrë armën. Anderson Jr u qëllua. Nga të shtënat me armë është goditur edhe nëna Denise Anderson, por jeta e saj është jashtë rrezikut.

Autori ndodhet tashmë në burg dhe akuzohet për vrasjen e djalit dhe tentativë vrasjeje të bashkëshortes.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat