Driton Halimi: Biseduam për sportin dhe për përkrahjen

Sporti

Driton Halimi: Biseduam për sportin dhe për përkrahjen

Nga: K.G. Më: 20 janar 2022 Në ora: 16:25
Halimi: Biseduam për sportin dhe për përkrahjen

Karateisti Driton Halimi, kampion i Maqedonisë së Veriut, sot është pritur në zyrën e zv. drejtorit të Agjencionit për Rini dhe Sport në Shkup, Amir Bilalli.

Halimi, kampion në kategorinë - 60 kg, gjatë këtij takimit ka folur për shumëçka në interes të karatesë, me theks të veçantë për zhvillimin e sportit.

“Besoj në faktin se sportistët tani më kanë njeriun e duhur në përkrahje. 

Isha i ftuar si sportist i suksesshëm i Maqedonisë njëherit edhe kampion. 

Me drejtorin e ri biseduam gjerësisht për sportin dhe për përkrahjen që agjencioni na jep sportisteve të Maqedonisë. 

Drejtori me uroj shume suksese dhe tha se përkrahjen e tij do të kemi gjithmonë”, tha Halimi për gazetën kombëtare “Bota sot”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat