Dy rekorde bote, njihuni me kampionen e re

Sporti

Dy rekorde bote, njihuni me kampionen e re

Më: 23 qershor 2022 Në ora: 14:44
Dy rekorde bote, njihuni me kampionen e re

Samer Mekintosh vendosi dy rekorde në Kupën e Botës në Budapest të Hungarisë, ndonëse është vetëm pesëmbëdhjetë vjeçe.

Notarja kanadeze arriti të fitojë medaljen e artë në disiplinën e 200 metrave në kategorinë “flutur”, e më pas medaljen e bronzit në stafetën 4 x 200 metra me kombëtaren e Kanada-s.

Mekintosh vendosi dy rekorde për të rinjtë, duke shënuar kohën 2 minuta 5 sekonda e 20 të qindta në garën 200 metra “flutur”.

Ndërsa më vonë, me kohën 1 minutë, 54 sekonda, e 79 të qindta, vendosi një rekord tjetër, duke i dhënë skuadrës së saj një epërsi prej dy sekondash.

Megjithatë, kanadezet e tjerë, nuk ishin në lartësinë e detyrës dhe përfunduan në vendin e tretë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat