Tërstena: I treguam botës se jemi nipat dhe mbesat e Adem Jasharit e Skënderbeut

Sporti

Tërstena: I treguam botës se jemi nipat dhe mbesat e Adem Jasharit e Skënderbeut

Nga: K. G. Më: 18 shtator 2022 Në ora: 21:28
Ilustrim

Kampioni olimpik në vitin 1984 dhe nënkampion olimpik në vitin 1988, ish mundësi i mirënjohur Shaban Tërstena, mburret me sukseset e shqiptarëve, kampionëve olimpikë. 

Ai ka ilustruar disa foto, ku shihen kampionet olimpike të xhudos, Majlinda Kelmendi, Nora Gjakova, Distria Krasniqi, trajner më i mirë në botë Driton Kuka. 

Po ashtu atletja Luiza Gega, kampione e Evropës në disiplinën 3000 metra me pengesa.

“O sa mirë me qenë shqiptar, që ne me djersën tonë e kemi shkruar historinë e sportit shqiptar dhe i  treguam botës se jemi nipat e mbesat e Adem Jasharit dhe Skënderbeut.

Kjo është krenari kombit i lashtë arbënore”, ka shkruar Tërstena në profilin e tij në facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat