Miliarderi spanjoll i interesuar në blerjen e United

Sporti

Miliarderi spanjoll i interesuar në blerjen e United

Më: 24 nëntor 2022 Në ora: 15:48
Foto ilustrim

Familja Glazers e cila ka nën pronësinë e saj gjigantin anglez, Manchester United, sipas raportimeve të fundit po e konsideron shitjen e klubit.

Ky lajm ka gëzuar tej mase tifozët e “Djajve të Kuq”, të cilët për një kohë të gjatë kanë protestuar kundër pronarëve të tyre amerikanë për mënyrën se si e kanë udhëhequr klubin deri tani, raporton KosovaPress.

Tani, siç bëhet e ditur nga “Manchester Evening News”, miliarderi spanjoll, Amancio Ortega është i interesuar për ta blerë Manchester Unitedin.

Miliarderi spanjoll, i cili njëkohësisht është pronarë i kompanisë “Inditex” po e konsideron blerjen e “Djajve të Kuq”.

Ortega ka një pasuri prej 58.8 miliardë eurosh dhe thuhet se i ka informuar krerët e United për interesimin e tij për ta blerë klubin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat