Fiton 8 milion euro, por s’ka para për një banesë!

Tenis

Fiton 8 milion euro, por s’ka para për një banesë!

Më: 16 mars 2021 Në ora: 11:36
Fiton 8 milion euro, por s’ka para për një banesë!

Tenisti Andrej Rublev mban pozitën e 8-të në listën ATP, ndërsa deri më tani në karrerën e tij ka arkëtuar së paku 8 milion euro nga sporti i tenisit. Mirëpo edhe pse ka fituar milionat në tenis,

Rublev ankohet se s’ka të holla që të blejë së paku një banesë.

“Vitin e kaluar plot 5 muaj kam paguar pagesat për të gjithë anëtarët e stafit tim, ndërsa nuk kisha asnjë paraqitje në turne dhe nuk kisha kurfarë të ardhura.

Kam shpenzuar vetëm në biletat e avionit, të cilat i blejë kur udhëtojë në ndonjë vend. Është e saktë që kam fituar shumë, por tenisi është një sport shumë i shtrenjtë. Nuk mbetet mjaftueshëm për investime më të mëdha,” tha mes tjerash tenisti 23 vjeçar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat