Arlinda Rushiti në super formë

Tenis

Arlinda Rushiti në super formë

Më: 11 janar 2022 Në ora: 12:30
Arlinda Rushiti në super formë

Tenistja em Kosovës,  Arlinda Rushiti e ka arritur një rezultat të shkëlqyer në garat ndërkombëtare.

Ajo ka arritur deri në finale të turneut të nivelit botëror, ITF World Tennis Tour “Magic Tour” W25 Monastir, i cili u mbajt në Tinizi nga 3 deri më 9 janar.

Pas një rrugëtimi të gjatë nga kualifikimet, në finale Rushiti u mposht nga rusja Irina Khromacheva, në meçin që zgjati tri sete,:1-6, 6-4 e 7-5.

Federata e Tenisit të Kosovës, këtë e konsideron si një rezultat të jashtëzakonshëm dhe më të madhin të arritur nga tenistet femra shqiptare dhe nga Kosova.

Kujtojmë se Arlinda Rushiti, e cila jeton në Zvicër, është tenistja që i ka sjellë më së shumti fitore Kosovës në Kampionatin Botëror për femra, Billie Jean King Cup, njofton Federata e Tenisit e Kosovës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat