Gjokoviq do të dalë sonte para gjykatës, pritet dëbimi i tij

Tenis

Gjokoviq do të dalë sonte para gjykatës, pritet dëbimi i tij

Më: 16 janar 2022 Në ora: 00:37
Novak Djokovic

Tensiti Novak Djokovic, pritet që sonte pritet të dalë para Gjykatës Federale në Australi, ku pritet të merret vendimi për dëbimin ose lejimi e tij për të marrë pjesë në “Australian Open”

Djokovic ka dalur edhe një herë para gjykatës, ku e fitoi gjyqin duke e rifituar vizën por, disa orë më vonë ai u arrestua përsëri.

Ndërsa, qytetarë australianë protestuan duke kërkuar që ai të dëbohet nga Australia, për shkak që ka shkelur rregullat e shtetit kundër COVID-19, duke refuzuar vaksinimin.

Australia e ktheu Novak Djokovicin në mbajtje të shtunën (15 janar), duke thënë se kundërshtimi i yllit të tenisit ndaj vaksinimit mund të shkaktojë “trazira civile”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat