Gjokoviq e humb betejën me Australinë, pritet deportimi i tij

Tenis

Gjokoviq e humb betejën me Australinë, pritet deportimi i tij

Më: 16 janar 2022 Në ora: 08:46
Novak Gjokoviq

Tenisti Novak Gjokoviq, e ka humbur betejën me Australinë.

Gjykata e la në fuqi vendimin e qeverisë për ta anuluar vizën e tenistit.

Ekzekutivi australian argumentoi se Gjokoviq përbënte rrezik pë shëndetin publik, shkrun BBC.

Tenisti serb nuk do të mund të luajë në “Australian Open” pasi ndeshja e parë luhet të hënën.

Gjatë seancës gjyqësore të së dielës përpara një paneli prej tre gjyqtarësh, mbrojtja e Gjokoviq argumentoi pa sukses se arsyet e dhëna nga qeveria ishin “të pavlefshme dhe të palogjikshme”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat