Një tjetër sportist rus kundër Putinit

Tenis

Një tjetër sportist rus kundër Putinit

Më: 26 shkurt 2022 Në ora: 13:58
Një tjetër sportist rus kundër Putinit

Një tjetër sportist rus kundër Putinit!

Tenisti rus Andrej Rublev është një tjetër sportist që vjen nga Rusia që ka dal kundër pushtimit të Putin ndaj Ukrainës.

Gjatë sfidës që Rublev kishte me tenistin polak Huber Hurkazh në Kampionatin e Dubait, rusi shkruan një mesazh në një prej kamerave që regjistronin ndeshjen.

“Jo luftë ju lutem”, ishin fjalët e shkruara nga ana e tenistit rus, i cili në mënyrën e tij jep mesazhin sensibilizues në këtë kohë të vështirë që po kalon Ukraina dhe jo vetëm.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat