Befasi në Indian Uells

Tenis

Befasi në Indian Uells

Më: 15 mars 2022 Në ora: 11:28
Befasi në Indian Uells

Vjen befasia e dytë në turneun Masters të Indian Uells, pas eliminimit të Zverevit.

Numri 1 në botë, tenisti rus Daniil Medvedev, është mundur 2-1 në raundin e tretë nga francezi Gael Monfils (4-6, 6-3, 6-1), duke humbur edhe kreun e renditjes botërore.

Medvedev ishte ngjitur në majë vetëm 3 javë më parë, por tashmë do të zbresë sërish i dyti, duke bërë rokadë me serbin Novak Gjokoviç, që rikthehet numri 1 pa luajtur (zyrtarisht më 22 mars).

Një ndeshje e dobët e tenistit rus, që edhe pse e nisi mire, më vonë loja e tij ishte me gabime.

Medvedev do të humbasë 250 pikë nga ky eliminim, pikë të fituara një vit më parë në Marsejë, që nuk i mbron dot pasi nuk luan aty.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat