Gjunjëzon edhe Nadalin

Tenis

Gjunjëzon edhe Nadalin

Më: 7 maj 2022 Në ora: 12:05
Gjunjëzon edhe Nadalin

Në Madrid është drejt mbylljes turneu Masters i tenisit, ku spikat eliminimi i Rafael Nadal në fazën çerekfinale.

Nadal, fitues i 21 grand slam, u mund 2-1 (6-1, 1-6, 6-3) nga 18 vjeçari spanjoll Carlos Alcaraz. Adoleshenti spanjoll fitoi sfidën me idheullin e tij, duke konfirmuar momentin e mirë që po kalon.

Një ndeshje që është konsideruar nga të gjithë si dorëzimi i stafetës nga Nadal te Alcaraz, 20 vite më i ri në moshë dhe të dy spanjollë. Një ndeshje që zgjati dy orë e 30 minuta, ku nuk munduan emocionet.

Në gjysmëfinale, Alcaraz do të përballet me Novak Djokovic, që mposhti në çerekfinalen tjetër Hubert Hurkacz (6-3, 6-4).

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat