Tenisti spanjoll mposht edhe Nadalin edhe Gjokoviqin brenda dy ditëve

Tenis

Tenisti spanjoll mposht edhe Nadalin edhe Gjokoviqin brenda dy ditëve

Më: 7 maj 2022 Në ora: 21:11
Tenisti spanjoll mposht edhe Nadalin edhe Gjokoviqin brenda dy ditëve

Rafael Nadal njërën ditë. Novak Gjokoviqin në tjetrën.

Lista e viktimave të adoleshentit spanjoll Carlos Alcaraz vazhdon të rritet. Po ashtu edhe zhurma mbi sensacionin më të ri të tenisit.

Pasi mposhti idhullin e tij Nadal në çerekfinale të premten, 19-vjeçari Alcaraz mposhti edhe Gjokoviqin me rezultatin 6-7 (5), 7-5, 7-6 (5) pas më shumë se 3 orë e gjysmë të shtunën për të arritur në finalen e Madrid Open.

Një fitore të dielën do t’i japë Alcaraz titullin e tij të katërt këtë sezon, më së shumti nga çdo lojtar,.

Ai mundi Nadalin për herë të parë të premten dhe triumfoi kundër Gjokoviqit në ndeshjen e tyre të parë.

Gjokovoq mbetet pa titull këtë sezon pasi ai vazhdon të përpiqet të rifitojë formën e tij më të mirë duke shkuar në mbrojtjen e titullit në French Open që nis pas nëntë ditëve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat