Fillon punën klubi i tenisit Prishtina, Islami: Interesimi është i madh   

Tenis

Fillon punën klubi i tenisit Prishtina, Islami: Interesimi është i madh   

Më: 22 maj 2022 Në ora: 23:42
Fillon Fillon punën klubi i tenisit Prishtina, Islami: Interesimi është i madh   

Sporti i tenisit po bëhet gjithnjë e më i dashur për gjeneratat e reja në Kosovë.

Veprimtari sportiv dhe veterani i tenisit, Agim Islami, sot ka filluar punën me klubin e tenisit Prishtina.

Interesimi është i madh për t’u marrë me këtë sport atraktiv. 

“Filloi punën klubi i tenisit Prishtina, në Taukbashqe në Prishtinë.

Interesimi i fëmijëve për ketë sport të bukur, është tejet i madh.

Sot provuan për herë të parë, ta  mbajnë reketin në dorë, 18 fëmijë, të ndarë në dy grupe”, ka shkruar Islami në profilin e tij në facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat