Nadal nuk gabon

Tenis

Nadal nuk gabon

Më: 28 maj 2022 Në ora: 12:53
Nadal nuk gabon

Ka startuar raundi i tretë në grand slam të Roland Garros në tenis dhe pothuajse të gjithë tenistët “big” për meshkuj kanë avancuar më tej. 

3-0 (6-3, 6-2, 6-4) fitoi spanjolli Rafael Nadal, që mundi holandezin Botic van de Zandschulp. Një tjetër tenist i “top-10” që avancon më tej është spanjolli Carlos Alcaraz, që mundi 3-0 (6-4, 6-4, 6-2) amerikanin Sebastian Korda.

Në raundin e katërt shkon edhe numri 3 në botë, gjermani Alexander Zverev, që mundi 3-0 japonezin Brandon Nakashima. Një biletë për më tej sigurojnë edhe argjentinasi Diego Schwartzman e kanadezi Felix-Auger Aliassime.

Te femrat, avancojnë në raundin e katërt kanadezja Leyla Fernandez (2-1 ndaj Belinda Bencic), amerikanet Sloane Stephens e Cori Gauff si dhe belgia Elise Mertens. Eliminohet nga gara bjellorusja Victoria Azarenka, që u mund 2-1 nga zvicerania Jil Tiechmann.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat