Rugova: Drejtoria për Sport do të jetë krah i fuqishëm i klubit Rilindja

Tenis

Rugova: Drejtoria për Sport do të jetë krah i fuqishëm i klubit Rilindja

Nga: K. G. Më: 15 qershor 2022 Në ora: 22:48
Rugova: Drejtoria për Sport do të jetë krah i fuqishëm i klubit Rilindja

Drejtori i drejtoratit për sport në komunën e Prishtinës, Granit Rugova, ka vizituar klubin e tenisti Rilindja të Prishtinës. Ai u takua edhe me tenistin me përvojë Granit Bajraliu.

Rugova tha se drejtoria për sport do të jetë krah i fuqishëm i klubit Rilindja.

 “Sportet individuale gjithmonë kanë qenë suksesi ynë më i madh. Prandaj, edhe mbështetja jonë për to nuk do të mungojë. 

Sot, në vizitën që i bëra Tennis Club Rilindja - Prishtinë, u njoftova me punën e madhe dhe kushtet në të cilat funksionon ky klub. 

Granit Bajraliu, kampioni i shumëfishtë i Kosovës, më njoftoi edhe me talentët e rinj dhe planet e mëdha që ka ky klub për të ardhmen. 

Drejtoria për Sport do të jetë krah i fuqishëm i klubit “Rilindja” në rritjen e tyre në vazhdim, ashtu siç do të jetë për secilin klub i cili për qëllim ka suksesin dhe përfaqësimin e denjë të qytetit tonë”, shkruan Rugova në faqen e facebookut të tij.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat