Nadal triumfon ndaj Sonego

Tenis

Nadal triumfon ndaj Sonego

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 22:44
Rafael Nadal

Rafael Nadal ka marrë një tjetër fitore në turneun më prestigjioz në tenis.

Ylli spanjoll, Nadal fitoi 0:3 në sete përballë Lorenzo Sonego.

Nadal fitoi me 1:6, 2:6 dhe 4:6 për të mbyllur duelin më shpejtë sesa pritej.

Ky duel ishte në kuadër të raundit të tretë të garave në Wimbledon.

Paraprakisht, Nadal ka mposhtur Cerundolo dhe Berankisit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat