Dhunoi ish-të dashurën, tenisti i njohur rrezikon 2 vite burg

Tenis

Dhunoi ish-të dashurën, tenisti i njohur rrezikon 2 vite burg

Më: 5 korrik 2022 Në ora: 19:00
Dhunoi ish-të dashurën

Tenisti i njohur australian, Nick Kyrgios është kthyer në qendër të vëmendjes së medieve, por jo për mirë.

Pak ditë më parë në Wimbledon 27-vjeçari pati një përplasje me tenistin grek Tsitsipas, me këtë të fundit që e cilësoi australianin si “bandit”.

Ndërsa tashmë, mediet britanike raportojnë se Kyrgios akuzohet se ka dhunuar ish-të dashurën e tij, me incidentit që mësohet se ka ndodhur në fund të vitit të kaluar.

Tenisti, i cili aktualisht po përgatitet për çerekfinalen në Wimbledon pas një sërë ndeshjesh të diskutueshme, akuzohet se ka sulmuar modelen Chiara Passari dhe muajin e ardhshëm, më 2 gusht, do të dalë përpara gjykatës.

Kyrgios do të përballet me Cristian Garin të mërkurën për një vend në gjysmëfinalen e Grand Slam. Për këtë ngjarje australiani mund të dënohet deri në 2 vite burg, gjë që do ishte shumë e rëndë për karrierën e tenistit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat