Edhe një goditje e rëndë për Gjokoviqin e padisiplinuar, i ndalohet hyrja në këtë shtet

Tenis

Edhe një goditje e rëndë për Gjokoviqin e padisiplinuar, i ndalohet hyrja në këtë shtet

Nga: Kemajl Goca Më: 16 korrik 2022 Në ora: 12:20
Gjokoviq

Edhe një goditje e rëndë për serbin e padisiplinuar Novak Gjokoviq. Gjokoviq nuk është persona non grata vetëm në Amerikë, edhe një shtet tjetër nuk e dëshiron këtë të padisiplinuar.

Edhe shteti i Kanadasë ia ndalon hyrjen. 

ATP Montreal është në program nga 8 gushti dhe tenisti serb u përmend si një nga pjesëmarrësit e mundshëm.

Mirëpo, drejtori i organizimit të turneut, Eugene Lapierre, hodhi poshtë mundësinë që tenisti serb të luajë në turneun ATP në Montreal.

“Situata është e qartë, ose Kanadaja do të ndryshojë rregullat në lidhje me vaksinimin ose ai (Gjokoviq) do të duhet të përveshë mëngët dhe të marrë vaksinën. Megjithatë, asnjërin nga ata dy skenarë nuk e konsideroj të mundshëm”, - tha Eugene Lapierre për “Toronto Sun”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat