Altea Hajrizi dhe Salidin Rama, përfundojnë garat në Festivalin Olimpik

Tenis

Altea Hajrizi dhe Salidin Rama, përfundojnë garat në Festivalin Olimpik

Më: 26 korrik 2022 Në ora: 15:15
Salidin Rama

Tenistët tanë, Altea Hajrizi dhe Salidin Rama, kanë përfunduar garat në Festivalin Olimpik Evropian për të Rinj, që po mbahet në Banska Bystrica të Sllovakisë.

Të të garuesit tanë u përballën me bartësit e grupeve, ndaj të cilëve pësuan humbje 2:0 në sete, në raundin e parë të garave të tenisit.

Hajrizi u përballë me rumunen Eva Ionescu, ndërsa Rama me çekun, Jan Kumstat.

Kosova po paraqitet me 13 sportistë në sporte të ndryshme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat