Rikthim zhgënjyes për Nadalin

Tenis

Rikthim zhgënjyes për Nadalin

Më: 18 gusht 2022 Në ora: 12:06
Rikthim zhgënjyes për Nadalin

Rikthimi në fushë pas 6 javësh pushim për shkak të dëmtimit ka qenë zhgënjyes për tenistin spanjoll Rafael Nadal.

Numri 3 në botë, në raundin e dytë të turneut Masters të Sinsinati, u mund 2-1 nga kroati Borna Coric, numri 152 në botë.

Nadal rezistoi vetëm dy sete dhe më pas u dorëzua, duke treguar se nuk është ende në formën e tij më të mirë (7-6, 4-6, 6-3 rezultati i seteve). Duket se problemet fizike ende nuk i kanë dhënë mundësi spanjollit të rikuperojë 100% formën e tij optimale.

Gjithsesi, ky eliminim do t’i japë mundësi spanjollit të përgatitet 10 ditët e mbetura për grand slam e US Open (29 gusht). Nadal shpresonte të rikthehej në krye të renditjes botërore në rast se fitonte në Sinsinati, por tashmë i duhet të mendojë më shumë për të rikuperuar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat