Swiatek avancon në raundin e tretë

Tenis

Swiatek avancon në raundin e tretë

Më: 2 shtator 2022 Në ora: 15:30
Swiatek

Numri 1 në botë për femra, tenistja polake Iga Swiatek, fitoi me lehtësi 2-0 (6-3, 6-2) ndaj rivales amerikane Sloane Stephens në raundin e dytë të grand slam të US Open. më tej avancon edhe tenistja spanjolle Garbine Muguruza, që mposhti po 2-0 çeken L.Fruhvitova.

Në raundin e tretë shkojnë edhe tenistet amerikane Jessica Pegula e Daniele Collins, ndërkohë që surprizë është eliminimi i numrit 4 në botë, spanjolles Paola Badosa. Ajo u mund 2-1 nga kroatja Petra Martic.

Nuk gabojnë edhe tenistja franceze Alize Cornet (2-1 ndaj K.Siniakova) e ajo bjelloruse Aryna Sabalenka (2-1 ndaj K.Kanepi).

Një biletë për në raundin e tretë sigurojnë edhe çeket Petra Kvitova e Karolina Pliskova si dhe tenistja zvicerane Belinda Bencic.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat