Mesazhet kundër Kosovës, politikani nga Spanja ia përplas fytyrës Novak Gjokoviqit

Tenis

Mesazhet kundër Kosovës, politikani nga Spanja ia përplas fytyrës Novak Gjokoviqit

Më: 18 korrik 2023 Në ora: 16:03
Echenique e Gjokoviq

Shkencëtari dhe politikani nga Spanja, Pablo Echenique ka festuar jo pak fitoren e Carlos Alcaraz ndaj Novak Gjokoviq në finalen e Wimbledonit të këtij viti. 

Echenique festoi fitoren e Alcaraz në Twitter duke kritikuar direkt Novak Gjokoviqin. 

 “Alcaraz është absolutisht mbresëlënës dhe më i miri nga të gjithë, ai mundi një Putinist, një njeri që ishte kundër vaksinave të Covid dhe një teoricien konspiracioni.

Kjo e bën këtë fitore edhe më të madhe,” shkroi Pablo Echenique, teksa Gjokoviq ka shpalosur edhe mesazhet kundër Kosovës në këtë turne të fundi.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat