Jeton Hadërgjonaj: Suksesi i tenistëve tanë është historik 

Tenis

Jeton Hadërgjonaj: Suksesi i tenistëve tanë është historik 

Nga: K. Goca Më: 29 korrik 2023 Në ora: 15:10
Jeton Hadërgjonaj

Kryetari i Federatës së Tenisit të Kosovës, Jeton Hadërgjonaj, ka përgëzuar suksesin e madh të kombëtares së Kosovës në tenis.

Suksesi më i madh deri me tash për Dardanët, duke mahnitur të gjithë pjesëmarrësit.

Tenistët nga Kosova, me 4 fitore nga 4 takime, u kualifikuar në Grupin III të Davis Cup që njihet si Kampionati Botëror.

Image

Tenistët e Kosovës

Si e vlerësoni suksesin e Kosovës, a e keni pritur apo jo ketë sukses?

“Suksesi i tenistëve tanë është historik. 

Të jemi real nuk e kam pritur kalimin në një rang më të lart

Por përgatitja e tenistëve tanë dhe paraqitja e tyre në të 4 takimet kanë qenë spektakolare.

Arritëm të jemi në vend të parë dhe të kualifikohemi për në grupin III”, - thotë Hadërgjonaj.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat